האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies ועל מדיניות הפרטיות המעודכנת יש ללחוץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

לאומי משיק את אפליקציית הנוער – לאומי me. הדרך הקלה והבטוחה לנהל כספים בין הורים וילדים

לראשונה במערכת הבנקאית בישראל: בני נוער (14-18) יוכלו לשלוט בכסף שלהם ולנהל את דמי הכיס שהם מקבלים מההורים באמצעות אפליקציה וכרטיס נטען.

סקר לאומי בדק ומצא כי 62% מבני הנוער מקבלים מהוריהם דמי כיס באופן קבוע (לפחות פעם בחודש), כאשר 72% מבני הנוער מעדיפים לקבל דמי כיס אחת לחודש, באופן שישמש אותם לאורך כל החודש.

 

 

בנק לאומי הודיע היום על השקת אפליקציית לאומי me, מוצר ראשון מסוגו במערכת הבנקאית בישראל. האפליקציה, אשר מיועדת לבני נוער בגילאי 14-18 שהוריהם לקוחות לאומי, מאפשרת לצעירים לנהל בעצמם את דמי הכיס שהם מקבלים באמצעות אפליקציה ייעודית וכרטיס נטען; במקביל, האפליקציה מאפשרת להורים שליטה ובקרה על סכומי הכסף המועברים לילדים מידי חודש, תוך צפייה בהוצאות שלהם. בכך, שני הצדדים משתחררים מהתלות במזומן.

 

לאחר שהילד מוריד את אפליקציית לאומי me ומבצע הליך רישום קצר, מקבל ההורה הודעת SMS המאפשרת לו להזמין כרטיס חיוב נטען עבור הילד, באמצעות הסניף בו מתנהל חשבונו, או באמצעות אפליקציית לאומי (החל מפברואר). לאחר קבלת הכרטיס והפעלתו , הכרטיס יקושר לאפליקציה של הילד, כך שהוא יוכל לנהל באופן עצמאי את כספי הכרטיס הנטען. ההורה יכול להטעין את הכרטיס בסכום כסף קבוע מדי חודש, כאשר סכום הטעינה החודשי המקסימלי הוא 2,000 ₪.

 

הכרטיס הנטען מאפשר לילד לשלם בחנויות (לא בתשלומים), לבצע רכישות באינטרנט, למשוך מזומן מכספומטים, ולמעשה, להיות עצמאי ולנהל את התקציב החודשי שההורה הגדיר עבורו. הילד יכול לבדוק באפליקציית לאומי me את היתרה בכרטיס, את סכום ופירוט ההוצאות החודשי שלו, ומתי יגיעו דמי הכיס הקרובים. ניתן לבצע עסקאות בכרטיס ומשיכות מזומן בסכום של עד 400 ₪ ביום, בארץ ובחו"ל.

 

במקביל, ההורה יכול להיות בבקרה ושליטה מלאה על הוצאות הילד ישירות מתוך אפליקציית לאומי, באמצעות קבלת פירוט מלא של ההוצאות לצד סכום הכסף שהועבר לו מידי חודש. בכך, שני הצדדים משתחררים מהתלות במזומן.

אפליקציית לאומי me אף מאפשרת לילד לשלוח להורה בקשה דחופה לטעינת הכרטיס בסכום מסוים, באמצעות התראת SMS, תוך הוספת הודעה בעבור מה נדרש הכסף. ההורה אז רשאי לאשר או לדחות את הבקשה. יש לציין כי הכרטיס ניתן להקפאה בכל עת, במידה והילד מאבד את הכרטיס.

 

לקראת השקת אפליקציית לאומי me, ביצע לאומי סקר מקיף בקרב 1,000 בני נוער בגילאי 14-17, אשר בחן את מקורות ההכנסה והרגלי הצריכה שלהם. סקר לאומי מצא בין היתר כי:

 

•    62% מבני הנוער מקבלים מההורים שלהם דמי כיס לצורך הוצאות ובזבוזים.

 

•    כ-50% מבני הנוער מצהירים כי הם עובדים ומרוויחים כסף (ככל שהגיל עולה מקור ההכנסה העיקרי הוא עבודה). 

 

•    בקרב בני הנוער המקבלים דמי כיס, התדירות הרווחת נעה סביב 2-3 פעמים בחודש (29%) לפעם בחודש (29%). שיעור גבוה ומשמעותי מבני הנוער (72%) מעדיפים לקבל סכום כסף אחת לחודש שישמש אותם לאורך כל החודש.

 

•    כ-25% מבני הנוער דיווחו שהוריהם מסכימים למממן את כל ההוצאות שלהם.

 

•    נער טיפוסי מקבל מהוריו בממוצע כ- 260 ₪ בחודש. גובה דמי הכיס עולה עם הגיל. כמו כן, בנים נוטים לקבל יות דמי כיס מבנות.

 

•    בני הנוער מוציאים בממוצע כ- 210 ₪ בחודש. עיקר ההוצאות הם על אופנה, בילויים ואכילה בחוץ.

 

להלן לינק לסרטון הדרכה לילדים על לאומי me.:

 

https://youtu.be/tQL1JQ-ozDI