האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies ועל מדיניות הפרטיות המעודכנת יש ללחוץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

הנהלת לאומי וארגון העובדים הארצי של לאומי הגיעו להסכמות בדבר הסכם קיבוצי חדש

22.1.2015

 

הנהלת בנק לאומי וארגון העובדים הארצי של עובדי לאומי הגיעו להסכמות על גיבושו של הסכם קיבוצי חדש, לארבע השנים 2015-2018. 

 

ההסכם הושג לאחר מו"מ אינטנסיבי שהתנהל בתקופה האחרונה בין נציגי ההנהלה, בראשות ראש חטיבת משאבי אנוש של הבנק, דני כהן, לנציגי העובדים בראשות יו"ר ועד עובדי לאומי, מירי רובינו ויו"ר וועד המנהלים אלי זרקא.

 

מתווה ההסכם הקיבוצי הושג על בסיס קווי היסוד של ההסכם הקיבוצי הקודם של עובדי הבנק, שפקע ביום 31 בדצמבר 2014, תוך הכנסת מספר שינויים מרכזיים, השמים דגש על שמירת זכויותיהם של העובדים הותיקים, שיפור תנאי העסקתם של העובדים הצעירים ובעלי רמת שכר נמוכה יחסית.

 

עיקרי ההסכם:

  • שיעור עליית השכר השנתי הממוצע לכלל העובדים יעמוד בשנים 2015 ו-2016 על 4% בכל שנה, ובשנים 2017 ו-2018 על3.5% בכל שנה.

 

  • הפרשות המעסיק (הבנק) לפנסיה, לעובדים הצעירים בעלי פנסיה צוברת, יוגדלו ב-50% – מ-5% ל-7.5%.

 

  • שכרם של העובדים המשתכרים כיום בגובה שכר המינימום יועלו בכ-15% ובפעימה אחת ל-5000 ₪ בחודש. בכך הקדים לאומי בשנתיים את עדכון שכר המינימום עבור עובדיו, ביחס להחלטת הממשלה מתחילת השבוע.

 

  • הבנק יגביר את קצב קליטת העובדים החיצוניים כעובדי בנק מן המניין. מתווה והיקף ההעסקה יקבע בהמשך.

 

  • לראשונה, התקבלה החלטה עקרונית, על פיצוי בגין צבירת ימי מחלה, שיוענק במעמד הפרישה ונקבע מנגנון חדש לתגמול עובדים בגין אי ניצול ימי מחלה באמצעות הענקת ימי חופשה.

 

  • העובדים יקבלו מענק בגובה משכורת אחת בגין חתימת ההסכם.

 

מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק-עמינח: "אני מברכת על הסיכום המוצלח שאליו הגיעו הנהלת הבנק וארגון העובדים.  אין זה סוד שהפערים ההתחלתיים היו גדולים, אך לשמחתי, הוכחנו שוב כי בדיאלוג ישיר ופתוח, כששני הצדדים מתנהלים באחריות ומקיימים תהליך ענייני, ניתן להגיע להישגים הן לעובדים והן לבנק".

 

יו"ר וועד עובדי לאומי מירי רובינו: "ההסכם הזה הוא בשורה גדולה לעובדי הבנק, בדגש על עובדי הבנק הצעירים ועובדי שכר המינימום.  אני שמחה שההנהלה קיבלה את רוב דרישותינו לשינויים בהסכם הנוכחי תוך הכרה בכך שעוצמתו של הבנק היא בעובדיו. כוועד אחראי, הצבנו קווים אדומים של שמירת זכויות הפנסיה ואי פיטורי עובדים ודאגנו לאוכלוסיית העובדים הצעירים ועובדי שכר המנימום.  יחד עם זאת, הסכמנו לפשרה מסוימת בנושא העלאת השכר.  בעת הזו, על כולנו להתאחד למען המשך שגשוגו של הבנק. אני רוצה להודות להנהלה ולחבריי בארגון העובדים הארצי על דרך ניהול המו"מ האינטנסיבי ועל ההשקעה האישית למען העובדים.