האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies והסרתם לחץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

דירקטוריון לאומי קארד החליט למנות את רון פאינרו לתפקיד מנכ"ל לאומי קארד

יחליף את חגי הלר שהודיע על פרישתו וייכנס לתפקידו בכפוף לקבלת אישור בנק ישראל

10.4.2016

 

דירקטוריון לאומי קארד החליט היום למנות את רון פאינרו לתפקיד מנכ"ל לאומי קארד, בכפוף לאישור בנק ישראל. פאינרו יחליף את חגי הלר, אשר ביקש לסיים את תפקידו לפני שבועות אחדים.

 

פאינרו, 48, מכהן בארבע השנים האחרונות כסמנכ"ל בכיר וראש החטיבה הפיננסית (CFO) בבנק לאומי, והוא יחדל לכהן בתפקידו זה במועד תחילת כהונתו כמנכ"ל לאומי קארד. הודעה בדבר מחליפו כראש החטיבה הפיננסית של הבנק, תימסר במועד אחר.

 

מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, אמרה בהקשר למינוי כי לאור האתגרים הרבים והמשמעותיים המצפים ללאומי קארד בשנים הקרובות, ראוי שינהיג אותה מנהל מוכשר ומנוסה כפאינרו, המכיר היטב את המשק הישראלי, את ענף הפיננסים ואת קבוצת לאומי. רוסק עמינח הביעה את ביטחונה שתחת הנהגתו של פאינרו כמנכ"ל, תימשך ותתעצם תנופת הצמיחה שכה מאפיינת את לאומי קארד בשנים האחרונות.

 

טרם הצטרפותו ללאומי יזם והקים את קרן ההשקעות רונקו קפיטל פרטנרס ולפני כן כיהן בתפקידי ניהול בכירים במספר חברות, בין השאר כסמנכ"ל הכספים של אפריקה ישראל להשקעות וכדירקטור בחברות הקבוצה, סמנכ"ל בחברת אי.סי.טל, סגן הנשיא של הפעילות האמריקנית של טכנומטיקס וסמנכ”ל כספים בלוסנט.

 

פאינרו הינו בוגר חשבונאות בהצטיינות מאוניברסיטת ת”א ובעל תארי B.Sc בהצטיינות בפיזיקה והנדסת חומרים מהטכניון, והינו בעל רישיון לראיית חשבון.

 

כאמור, יחליף פאינרו בתפקיד את חגי הלר, שיפרוש מלאומי קארד לאחר 16 שנים. הלר נמנה על צוות ההקמה של החברה, מילא בה מגוון רחב של תפקידים, ואת תפקיד המנכ"ל מילא בשלוש וחצי השנים האחרונות. יו"ר דירקטוריון לאומי קארד, תמר יסעור, שיבחה היום את תיפקודו של הלר כמנכ"ל וציינה כי חרף השינויים הגדולים בשוק והאתגרים הגדולים מבית ומבחוץ, הצליח הלר להוביל בהצלחה את החברה, להצעידה קדימה ולהגדיל את תיק האשראי הצרכני של החברה בעשרות אחוזים.