האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies והסרתם לחץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

פרופ' דני צידון, המשנה למנכ"לית בנק לאומי, הודיע על פרישתו מהבנק

21.4.16

 

רקפת רוסק עמינח: "פרופ' דני צידון הוא תמיד האיש הנכון במקום הנכון עם החכמה, המסירות, היצירתיות, ההבנה העסקית והניסיון הייחודי שלו. אין ספק שתרומתו של פרופסור צידון לקבוצת לאומי הינה מכרעת."
צידון: "החלטתי לפרוש נובעת מאופן חקיקת חוק שכר הבכירים. חוק זה שעל סבירותו תעיד ההיסטוריה של ישראל בשנים הקרובות משדר מסר, שהוא נורא בעיני, כאילו המערכת הפיננסית הינה אויב הציבור ולכן היא מותרת בפגיעה."

 

פרופ' דני צידון (60), המשנה למנכ"לית בנק לאומי הודיע לדירקטוריון הבנק על פרישתו, לאחר 12 שנים בבנק מתוכן 10 כחבר הנהלת הבנק. הסיבה הרשמית לפרישה היא חוק שכר הבכירים במערכת הפיננסית אשר חוקק בכנסת בשבועות האחרונים.


בין היתר, צידון, פרופ' לכלכלה, הקים את חטיבת שוקי ההון בבנק, יזם את לאומי טק, ושימש כיו"ר לאומי פרטנרס.
מנכ"לית הבנק, רקפת רוסק עמינח אמרה: "פרופ' דני צידון הוא תמיד האיש הנכון במקום הנכון עם החכמה, המסירות , היצירתיות, ההבנה העסקית והניסיון הייחודי שלו. אין ספק שתרומתו של פרופסור צידון לקבוצת לאומי הינה מכרעת. ניסיתי להניא אותו מהחלטתו אך לצערי מאמציי לא צלחו. בשמי ובשם הנהלת לאומי אני מודה על שותפותו בעשייה ייחודית ארוכת שנים בבנק לאומי ועל תרומה מכרעת להצלחותיו של הבנק."


יו״ר הדירקטוריון, מר דוד ברודט, ציין את הערכתו האישית והערכת הדירקטוריון לתרומתו של פרופסור צידון לבנק ולטיפול בסוגיות מרכזיות שעמדו  על סדר היום בשנים האחרונות.


פרופ' צידון מסר: "זה למעלה מעשור זכיתי לעבוד עם חבורה ערכית ויצירתית של אנשים שעובדים קשה כדי להצעיד את לאומי להישגים חסרי תקדים. עבודה זו נעשית למרות תנאי פתיחה לא פשוטים, מגבלות רבות, וקשיים שצצים מעת לעת. אני גאה בהישגים אליהם הובלנו את הבנק בשנים האחרונות. אני מודה לרקפת על השותפות המיוחדת בה פעלנו, שותפות שבנויה על אמון וחברות. החלטתי לפרוש נובעת מאופן חקיקת חוק שכר הבכירים. חוק זה שעל סבירותו תעיד ההיסטוריה של ישראל בשנים הקרובות משדר מסר, שהוא נורא בעיני, כאילו המערכת הפיננסית הינה אויב הציבור ולכן היא מותרת בפגיעה. מערכת פיננסית איתנה, מקצועית וחדשנית הינה תנאי לקיומה של כלכלה בריאה וצומחת. מערכת כזו לא תצמח בערוגת החוק הנוכחי."