באיזה בנק לבחור?

חשוב לזכור שמשכנתא לא לוקחים – אלא מתכננים. זו המדיניות שלנו, וכמו שניתן לראות גם באתר זה – אנחנו שמים את הדגש על תכנון מדוקדק ככל הניתן של המשכנתא, תוך הבאת כל הגורמים בחשבון.

 

כמובן שגם הריבית על המשכנתא חשובה, אך מומלץ לבחור בבנק שנותן לכם ערך מוסף ויתרונות ייחודיים, שיכולים לעזור לכם הן בתהליך תכנון המשכנתא, הן במסלולים בלתי שגרתיים שיכולים להתאים לכם גם היום וגם בעתיד, והן בניהול המשכנתא לאורך זמן.

 

בין היתרונות של לאומי למשכנתאות:

 

 • תכנון משכנתא קפדני ומחושב, תוך ראייה לעתיד

 

חשוב לדעת: אין "משכנתא טובה" לכל אחד ולכל נקודת זמן, אלא יש "משכנתא טובה" ללקוח מסוים, ולנקודת זמן מסוימת. במהלך החיים מתרחשים שינויים רבים המשפיעים על ההוצאות וההכנסות שלנו: תינוק נולד, קידום בעבודה, קרן השתלמות נפרעת ואפילו ירושה לא צפויה. מעבר לכך, לאורך חיי המשכנתא גם תנאי השוק משתנים (שינויים במדד, בריבית הפריים וכו'), והם יכולים להשפיע על ההחזר החודשי ועל יתרת החוב של המשכנתא.

 

אולי קל יותר לקחת משכנתא בריבית שנראית אטרקטיבית לעכשיו – אבל אנחנו יודעים שתכנון מוקדם יאפשר לכם להתכונן לשינויים בעתיד.

 

 • שילובי משכנתא מותאמים לצרכים שלכם

 

שילובי משכנתא מותאמים לצרכים שלכםוב לזכור שמשכנתא לא לוקחים – אלא מתכננים. זו המדיניות שלנו, וכמו 

 

כדי לתכנן את המשכנתא כך שתתאים לכם גם בהמשך, יצרנו שילובי הלוואות כבסיס למענה על צרכים שונים, תוך התבססות על מודלים כלכליים. השילובים השונים ממחישים כיצד אנחנו יוצרים פתרונות יצירתיים וייחודיים לכל לקוח ולכל צורך.

 

בין שילובי המשכנתא:

 

 • שילוב להתחלה קלה - מאפשר לכם החזר חודשי התחלתי בסכום נמוך יחסית בשנים הראשונות להחזר המשכנתא, בהשוואה לשילובים האחרים;
 • שילוב כלכלי - מאפשר לכם ליהנות מעלות כוללת נמוכה יחסית של כלל ההחזרים לאורך כל תקופת ההלוואות, בהשוואה לשילובים האחרים;
 • שילוב גמיש - מתאים בעיקר למי שמעדיפים גמישות בביצוע שינויים בהלוואות בתדירות גבוהה יותר, ובעמלות פירעון מוקדם מופחתות, בהשוואה לשילובים האחרים;
 • שילוב סולידי - מאפשר לכם החזר חודשי יציב יחסית, עם תנודות קטנות יותר, בהשוואה לשילובים האחרים;
 • שילוב מצטמצם – מבטיח לכם יתרת הלוואה פוחתת כל חודש, לאורך כל תקופת ההלוואה.

 

שיטת השילובים נועדה להמחיש כיצד ניתן להתאים באופן אישי את תמהיל המשכנתא לצרכים שונים המשותפים ללקוחות רבים. עם זאת, ברור לנו שלכל אדם יש צרכים, רצונות ואופי משלו. לכן חשוב להיפגש עם בנקאי המשכנתאות שלנו, אשר ילמד להכיר אתכם ויעזור לכם לבצע את ההתאמות הנדרשות ולהרכיב איתכם את שילוב המשכנתא המתאים ביותר עבורכם.

 

למידע נוסף על שיטת השילובים שלנו לחצו כאן >

 

 

 • מסלולי משכנתא ייחודיים

 

על מנת לענות על צרכים שונים של לקוחותינו אנו שוקדים על בניית מסלולי הלוואה חדשניים ואטרקטיביים. בין המסלולים, שמעניקים ללקוחות לאומי למשכנתאות יתרונות משמעותיים בהשוואה למסלולים הניתנים בבנקים אחרים, ניתן למנות את המסלולים הבאים:

 

 • מסלול עוגן מק"מ – מסלול חדשני המציג חלופה אטרקטיבית למסלול הנפוץ של הריבית המשתנה על בסיס פריים, וכן למסלולים צמודי המדד. מסלול זה מאפשר לכם גמישות בביצוע שינויים בהלוואה בכל רגע, ללא תשלום עמלת היוון, וכן יציבות בהחזרים החודשיים לתקופה של שנה בכל פעם. כמו כן, במסלול זה הסכום הנותר לתשלום אינו צמוד למדד ולכן פוחת בהתמדה.

 

 • מסלול ריבית משתנה כל 5 שנים, לא צמודה למדד – מסלול יוצא דופן, שמעניק לכם גם בטחון בתשלומים למשך 5 שנים בכל פעם, וגם גמישות לביצוע שינויים. במסלול זה הריבית משתנה מדי 5 שנים, כאשר בין נקודות ההשתנות ההחזרים החודשיים יציבים וקבועים לחלוטין. הסכום הנותר לתשלום אינו צמוד למדד ולכן פוחת בהתמדה. כמו כן מסלול זה אינו נכלל במגבלה שנקבעה על ידי בנק ישראל לגבי משכנתאות בריבית משתנה.

 

למידע נוסף על מסלולי המשכנתאות שלנו לחצו כאן >

 

 

 • הטבות מיוחדות ללקוחות לאומי

 

אם יש לכם גם משכנתא בלאומי למשכנתאות וגם חשבון עו"ש בלאומי – אתם מרוויחים משני העולמות.

 

במשכנתא אתם יכולים לקבל הטבות שונות, כמו הלוואה מיוחדת ללא ריבית, וכמו כן אתם יכולים לקבל שפע של הטבות מיוחדות, הניתנות גם למי שהחליטו לפתוח חשבון חדש בלאומי.

 

לפרטים נוספים שאלו את בנקאי המשכנתאות

 

 

 • כרטיס אשראי מועדון לאומי למשכנתאות

 

כרטיס אשראי המונפק ללקוחות לאומי קיימים וחדשים הלוקחים משכנתא חדשה, גוררים משכנתא או ממחזרים בלאומי למשכנתאות. כרטיס זה מספק מסגרת אשראי נוספת (עד 130,000 ש"ח), פטור מדמי כרטיס למשך 3 שנים, ושפע של הטבות והנחות מפנקות בתחום עיצוב וריהוט הבית ובתחומים נוספים.

 

הנפקת כרטיס האשראי והתנאים שיינתנו במסגרתו הינם על פי שקול דעתו של לאומי.

 

למידע נוסף על כרטיס האשראי ופירוט ההטבות לחצו כאן >

 

 

 • שירות "רצים בשבילך", המקל משמעותית על התהליך בדרך למשכנתא

 

התהליך בדרך למשכנתא מחייב השקעה רבה של זמן, ריצות, "סידורים", איסוף מסמכים, החתמתם ועוד. תהליך זה עלול להיות מורכב וארוך, ועל מנת לחסוך לכם זמן נשמח להציע לכם שירות אשר יעשה עבורכם את רוב העבודה.

 

במסגרת שירות "רצים בשבילך", חברת שליחויות מקצועית המתמחה בתחום המשכנתאות, תבצע עבורכם את הסידורים הנחוצים בתהליך קבלת המשכנתא.

 

השירות כולל:

 • איסוף חומר מסניף לאומי למשכנתאות ומסירתו לעו"ד או לחברה המשכנת;
 • קבלת תדפיס עיון ברשם המשכונות או ברשם המקרקעין;
 • רישום משכון זכויות חוזיות ברשם המשכונות;
 • רישום משכנתא או הערת אזהרה בטאבו והוצאת נסח טאבו לאחר הרישום;
 • העברת טופס הרשאה לחיוב חשבון לבנק בו מנוהל חשבון העו"ש שלכם.

 

השרות כרוך בתשלום לחברת השליחויות..

 

 

 • אפשרות ל"פסק זמן מהמשכנתא"

 

לעיתים, במשך החיים, נכנסים לתקופה בה ההוצאות גדלות זמנית, או שההכנסות קטנות. אם אתם נמצאים בין עבודות, הוצאות החגים מכבידות, אתם חוגגים אירוע משפחתי או זקוקים להקלה מכל סיבה שהיא, נוכל לסייע לכם ולאפשר לכם לקחת "פסק זמן מהמשכנתא".

 

פסק הזמן מאפשר לכם עד שלושה חודשי דחייה בשנה של תשלומי הקרן והריבית. סך כל חודשי "פסק הזמן" הניתנים לכל לקוח יהיו על פי סיכום מוקדם בעת מתן ההלוואה.

 

 

 • אפשרות לקבלת הלוואה לכל מטרה

 

במהלך החיים, רובנו עומדים לעיתים בפני הוצאות גדולות יחסית: רכישת רכב חדש, שיפוץ הבית, תינוק חדש במשפחה, חופשה משפחתית ועוד. כדי לממן הוצאות כאלה יש צורך, לעתים, בהלוואה או במסגרת אשראי גדולה יותר. כאן אנחנו נכנסים לתמונה. סך ההלוואות, שתיקחו כמשכנתא בלאומי למשכנתאות לרכישת הדירה, יכול להוות עבורכם גם מסגרת אשראי.

 

הסבר קצר: לאחר שתחזירו חלק מההלוואות שלכם, ייווצר הפרש בין סכום ההלוואה המקורי לבין הסכום שנותר לכם לתשלום. את ההפרש הזה תוכלו לנצל שוב, ולקחת הלוואה לכל מטרה, וזאת מבלי לפגוע במסגרת האשראי הרגילה שלכם בחשבון העו"ש ובכפוף להגשת בקשה לבנק ולאישור הבנק על פי הקריטריונים הקיימים אצלו.

 

ישנם בנקים בהם פעולה זו דורשת תהליך בירוקרטי מסובך וארוך. לעומתם, בלאומי למשכנתאות ניתן לקבל הלוואה זו בתהליך מהיר ופשוט יחסית, שלרוב אינו דורש רישום בטחונות מחדש.

 

גם אם מסגרת האשראי שתוכלו לקבל בדרך זו אינה מספיקה, תוכלו להגיש בקשה לקבלת מסגרת אשראי נוספת.

 

 

 • יתרונות במחזור משכנתא

 

כאמור, כשאנחנו עוזרים לכם לתכנן את המשכנתא – אנחנו מביטים גם לעתיד. ואכן, מדי פעם חלים שינויים משמעותיים בחיים (כמו העלאה במשכורת, כספים שמשתחררים מקרנות השלמות, פיצויים, ירושה וכו'), שמצריכים היערכות פיננסית בהתאם. גם שינויים בפרמטרים הכלכליים במשק, כמו ירידה חדה בריבית הפריים, למשל, או עליה משמעותית במדד המחירים לצרכן, יכולים להכתיב עדכונים בכלכלת הבית שלכם.

 

חשוב שתדעו כי המשכנתא שלכם יכולה להשתנות מעת לעת כדי להתאים יותר לצרכים החדשים שלכם.

 

בדרך כלל, בבנקים אחרים מחזור המשכנתא גורר עלויות נוספות, כגון עלות פתיחת תיק. ברוב המקרים, אצלנו לא תידרשו לעלות זו. כמו כן, בניגוד לבנקים אחרים, ברוב המקרים גם לא תידרשו לבצע מחדש את תהליך רישום הביטחונות, עובדה שתחסוך לכם זמן וכסף.

 

למידע נוסף על מחזור המשכנתא לחצו כאן >

 

 

 • שירות לקוחות מעולה

 

אנחנו חושבים ששירות מעולה נמדד לא רק במעמד תכנון המשכנתא, אלא גם הרבה אחריו – לאורך שנים. לכן אנחנו מקדישים לכך מאמצים מיוחדים, ולראיה – מזה שבע שנים ברציפות צויינו כמובילים בדיווחי בנק ישראל בטיפול בתלונות ובפניות הציבור.
 

 

גם בעיתונות הכלכלית לא התעלמו מהישג זה:

 

 

(גלובס, 30.4.2012)