האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies והסרתם לחץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

לאומי חתם על הסכם שיתוף פעולה עם China Resources, חברת אחזקות של ממשלת סין, אשר תשקיע בחברות טכנולוגיה ישראליות ותאפשר להן חדירה לשוק הסיני

בנק לאומי חתם השבוע על הסכם שיתוף פעולה ראשון מסוגו עם China Resources Capital  Management (CRCM), זרוע ההשקעות וניהול הקרנות של קבוצת China Resources  (CR), אחת מחברות האחזקה הגדולות של ממשלת סין. במסגרת ההסכם, CRCM תשקיע בחברות הייטק ישראליות שיש להן פוטנציאל לחדור לשוק הסיני, באמצעות קרן ייעודית להשקעות בחברות הייטק, כאשר סכום ההשקעה המינימלי בכל חברה ישראלית יעמוד על 10 מיליון דולר.

 

ההסכם נחתם בהונג קונג במעמד יו"ר לאומי, דוד ברודט, ומנכ"ל CRCM, קארל צ'ין.

 

במסגרת ההסכם, לאומיטק, זרוע ההייטק של קבוצת לאומי, לצד נציגות לאומי בסין, יהוו גשר בין לקוחות קבוצת לאומי לבין קבוצת CR. חברות הייטק ישראליות, בעלות פוטנציאל ועניין בחדירה לשוק הסיני, תוצגנה ל-CRCM, כאשר החברות שתימצאנה מתאימות יזכו להשקעה באמצעות קרן השקעות ייעודית שנקראת China Resources Deep Tech Fund, אשר הוקמה ע"י CRCM במטרה לאתר ולהביא טכנולוגיות חדשות לסין.

 

בנוסף, CRCM תסייע לאותן חברות ישראליות לחדור לשוק הסיני באמצעות הטמעה של הטכנולוגיה שלהן באחת מחברות הבנות של קבוצת CR שפועלות בסין במגוון תחומים, בהם: בריאות ופארמה, נדל"ן ובינוי עירוני, מוצרי צריכה, אנרגיה, טכנולוגיה ומימון.

 

הרקע להסכם נובע מהרצון של לאומי למנף את היכולות של הבנק בכלל, ולאומיטק בפרט, במטרה לסייע לחברות הייטק ישראליות להצליח בשוק הסיני, תוך שיתוף פעולה עם גוף סיני משמעותי, אשר לא רק יעניק להן מימון - שכידוע אינו מספיק כיום בשביל להצליח בסין, אלא אף יעניק לאותן חברות סיוע לצורך הרחבת הפעילות העסקית שלהן בסין.

יו"ר לאומי, דוד ברודט, ציין בטקס החתימה על ההסכם: "הסכם שיתוף פעולה זה מהווה נדבך נוסף בהעמקת הפעילות של לאומי בסין, באמצעות הנציגות שלנו בשנגחאי, במטרה לסייע לחברות ישראליות להיכנס לשוק אדיר זה, כמו גם הגדלת היקפי המסחר בין שתי המדינות".

 

לדברי חנן פרידמן, סמנכ"ל האסטרטגיה של לאומי, ציין: "הסכם שיתוף הפעולה עם China Resources הינו הישג משמעותי נוסף במסגרת התכנית האסטרטגית של לאומי להרחבת הפעילות בסין, תוך שיתופי פעולה עם גורמים מקומיים מובילים, וזאת בהמשך להסכמים שכבר חתמנו עם יוניון פיי, חברת כרטיסי האשראי השנייה בגודלה בעולם, פינג אן - חברת הביטוח הגדולה בעולם, Bank of China, וחברת התקשורת Tencent.

 

מנכ"ל CRCM, קארל צ'ין, אמר כי "שיתוף הפעולה המעמיק בין China Resources ובנק לאומי צפוי לקדם עוד יותר את פיתוח תעשיית ההייטק, בסין ובישראל. אנו נשלב בין היכולות והחוזקות של שני הגופים – לרבות הפעילות הענפה של קבוצת CR במגוון סקטורים בסין, לצד המובילות הפיננסית של בנק לאומי בקרב תעשיית ההייטק הישראלית, בכדי לייצר סינרגיה עסקית ואף לחזק את קשרי הידידות בין סין וישראל".

 

 

**********

 

 

אודות China Resources:

 

China Resources הינה קבוצת אחזקות בבעלות ממשלת סין שהוקמה בשנת 1938. היא מדורגת במקום ה-86 בעולם ברשימת Global Fortune 500. מטה החברה ממוקם בהונג קונג. החברה מעסיקה כ-450,000 עובדים ומנהלת נכסים בסך כ-181 מיליארד דולר.

 

בשנת 2006 הקימה הקבוצה את China Resources Capital Management, חברת השקעות שמנהלת כיום קרנות עם נכסים בשווי של כ-15 מיליארד דולר.

 

אחת הקרנות החדשות של החברה הינה China Resources Deep Tech Fund, אשר הוקמה במטרה לאתר ולהשקיע בחברות טכנולוגיה בכל העולם, וזאת על מנת להביא ולהטמיע בסין טכנולוגיות חדשניות. כיום מנהלת הקרן נכסים בהיקף של כחצי מיליארד דולר.