האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies והסרתם לחץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

לאומי יעניק מימון של כ-37 מיליון דולר לפרויקט הקמת רפת ומחלבה בפפואה ניו גינאה שיבוצע על ידי קבוצת LR הישראלית

4.9.2015

 

החטיבה לבנקאות עסקית ומסחרית בבנק לאומי, בהובלתו של קובי הבר, ממשיכה בהרחבת פעילות מימון עסקאות היצוא לטווח ארוך של יצואנים ישראלים למדינות מתפתחות. המערך המסחרי בחטיבה, בראשות שמוליק ארבל, חתם לאחרונה על עסקת מימון, בהיקף של כ-37 מיליון דולר, לצורך הקמת רפת ומחלבה בפפואה ניו גינאה על ידי
LR Group.

 

מדובר בפרויקט אינטגרטיבי הכולל שטחי גידולי שדה, מרכז מזון, רפתות, מכון חליבה מודרני, מחלבה ומרכז ייצור ואריזה, לצורך אספקת מוצרי חלב למחוז עיר הבירה בפפואה  ניו גינאה שבדרום מזרח אסיה.

 

מדובר בעסקת מימון מורכבת מסוג Buyer's Credit, במסגרתה בנק לאומי מעניק מימון להקמת הפרויקט, שיועבר ל- LR Group כתשלום על הביצוע. הערבות למימון ניתנה על ידי ממשלת פפואה ניו גינאה וההלוואה תבוטח על ידי חברת ביטוח האשראי הממשלתית "אשרא".

 

ללאומי יחידה ייעודית המתמחה בבניית פתרונות למימון יצואנים ישראלים מול קונים במדינות שונות בעולם, אשר פועלת במסגרת אגף מימון מורכב וסחר בינלאומי בראשותו של יואב אורון. מימון יצוא לטווח בינוני וארוך מהווה כלי להגדלת המכירות של יצואנים ישראלים ולזכייה בפרויקטים במדינות מתפתחות, מול ממשלות או בתמיכה ממשלתית.

 

בשנה החולפת חתם לאומי  על מספר הסכמי מימון משמעותיים מול מדינות מתפתחות, כגון קניה וזמביה, וכן  הרחיב משמעותית את פעילות המימון לפרויקטים של יצוא לסין, כאשר בשנה וחצי האחרונות חתם לאומי  על הסכמי מימון לעסקאות יצוא לסין, מול בנקים סינים, בהיקף של מעל מיליארד שקלים.

 

בשנים האחרונות חווה לאומי עלייה במספר הפניות למימון פרויקטים של יצוא לטווח בינוני וארוך - לרוב עד 12 שנים - במדינות מתפתחות, בדגש על אפריקה. מרבית הפרוייקטים הם בתחומי החקלאות, המים והתקשורת.

 

Group LR שבבעלות רועי בן ימי ועמי לוסטיג נוסדה ב-1985 ופועלת בתחומי האנרגיה, מים, חקלאות, תקשורת, תשתיות ובתכנון והקמה של התיישבויות חקלאיות ותעשייתיות באזורים כפריים במדינות מתפתחות.