האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies ועל מדיניות הפרטיות המעודכנת יש ללחוץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

לאומי יתקין מערכת סולארית על גג מבנה הבנק בלוד

התקנתה של מערכת פוטו-וולטאית על גג החטיבה לתפעול ומנהלה הופכת את לאומי לבנק הראשון בישראל שמייצר חשמל ירוק

ציון דרך נוסף במגמה הירוקה של לאומי: הבנק התקין מערכת פוטו-וולטאית לייצור "חשמל ירוק" על גג מרכז המחשוב של הבנק באזור התעשייה לוד. לאומי הוא הבנק הראשון בארץ שמקים מערכת פוטו-וולטאית באחד מבנייניו.

 

מדובר במשטחים שממירים את אור השמש לחשמל. למערכת המותקנת בלאומי הספק ייצור חשמל של 50 קילו-ואט, והחשמל שתייצר יוזרם לרשת החשמל הארצית. תפוקת החשמל השנתית הצפויה של המערכת הינה כ- 85,000 קוט"ש.

לאומי מציע בשנים האחרונות חבילת מימון אטרקטיבית וליווי מקצועי ללקוחות – פרטיים ומסחריים – לצורך ייצור חשמל ירוק, באמצעות התקנת מערכות פוטו-וולטאיות. מתחילת 2012 העמיד הבנק אשראי בהיקף של כ- 800 מיליון ש"ח לטובת הקמת מערכות כאלו.

 

ראש מערך רכש, בינוי ולוגיסטיקה בבנק, רונית רינדר, אמרה: "לאחר שבשנים האחרונות התמחה הבנק במימון וליווי התקנת משטחים פוטו-וולטאיים במפעלים, מושבים וקיבוצים רבים, הפעם לקחנו דוגמא מהלקוחות, והחלטנו להתקין, בשלב הראשון, מערכת סולארית על אחד מגגות הבנק. המערכת, בהתאם לאילוצי השטח עליו היא בנויה, אמנם לא מסוגלת למלא לבדה את תצרוכת החשמל של מרכז המחשוב שלנו, אבל יש לה עבורנו חשיבות סמלית, שכן היא מחברת בין התמיכה של הבנק בלקוחותיו בתחום ההשקעות הירוקות, לעשייה הגוברת בשנים האחרונות בתוך הארגון עצמו לצמצום צריכת האנרגיה ושמירה על הסביבה".

 

קבוצת לאומי מחויבת לקידום איכות הסביבה כחלק ממדיניות האחריות התאגידית שלה. מחויבות זו באה לידי ביטוי במגוון רחב מאוד של פעילויות שתכליתן צמצום השפעותיו הסביבתיות. בין פעולותיה הבולטות של הקבוצה בנושא, ניתן למנות את תו התקן לבנייה ירוקה שניתן לשניים מבנייני הבנק בתל אביב - סניף החשמונאים ובניין ההנהלה - ולסניף הבנק בראש פינה ; מדיניות של חסכון במים ; בחינה מתמדת של דרכים למחזור לשם הפחתת צריכת הנייר ; רכישת מוצרים טכנולוגיים ירוקים ; שילוב מכוניות היברידיות בצי כלי הרכב של לאומי ; טיפול בפסולת אלקטרונית; הפחתת פליטות פחמן דו חמצני ועוד.