האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies ועל מדיניות הפרטיות המעודכנת יש ללחוץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

דירקטוריון לאומי החליט למזג את בנק ערבי ישראלי עם בנק לאומי

4.5.2015

 

דירקטוריון לאומי ודירקטוריון בנק ערבי ישראלי אישרו את מיזוג בנק ערבי ישראלי, מקבוצת לאומי, אל תוך בנק לאומי. על פי ההחלטה, החל מ-1.1.2016 בנק ערבי ישראלי יפעל כחלק מבנק לאומי.

 

במסגרת המיזוג, החל מ-1.1.2016 ייהפכו סניפי בנק ערבי ישראלי לסניפי בנק לאומי. הסניפים ועובדיהם ימשיכו לשרת את אותו קהל לקוחות, באותם מיקומים ובאותם תנאים. מרגע המיזוג, יוכלו הלקוחות ליהנות מקשת רחבה של מוצרים ושירותים מתקדמים שקבוצת לאומי תעמיד לרשותם. הבנק מתכנן להעמיק ולהגדיל את פעילותו במגזר הערבי. הסינרגיה שתיווצר עם המיזוג תאפשר להמשיך ולהעמיק את הפעילות והתמיכה במגזר העסקי, עם דגש על עסקים קטנים. 

 

את תהליך מיזוג בנק ערבי ישראלי אל תוך לאומי יוביל מנכ"ל בנק ערבי ישראלי, דני גיטר, אשר ינהל, עם השלמת המיזוג, את פעילות קבוצת לאומי בקרב האוכלוסייה הערבית.

 

המיזוג הוא נדבך נוסף בתהליך ההתייעלות הרב-שנתית שמובילה מנכ"ל לאומי, רקפת רוסק עמינח, הכולל איחוד מערכות וצמצום עלויות תפעוליות. מיזוג זה הוא אחד משרשרת מיזוגים ופעולות התייעלות שנעשו בקבוצת לאומי בשנים האחרונות, לרבות מיזוג בנק לאומי למשכנתאות אל תוך בנק לאומי, מיזוג קו העסקים של הבנקאות הפרטית אל תוך הבנקאות הקמעונאית, מיזוג החטיבה המסחרית והחטיבה העסקית לחטיבה אחת, מכירת בנק לאומי שוויץ ליוליוס בר, סגירה של שלוחות ונציגויות בחו"ל וכיוב'.

 

יו"ר בנק ערבי ישראלי, דני כהן, ציין כי לאומי מחויב להצלחת התהליך ויעניק לשם כך את מירב תשומת הלב הארגונית והעסקית, תוך הקצאת כל המשאבים הנחוצים. "אין לי ספק שכולם ירוויחו מהתהליך", אמר כהן. "הלקוחות ייהנו מחוויית לקוח משופרת בזכות יכולתנו לספק מענה כולל ומיטבי לצרכיהם; הבנק ייהנה מהסינרגיה שתשפר גם את חווית הלקוח; והעובדים ייהנו מהרחבת תחומי העניין ואפשרויות הקריירה החדשות שייפתחו בפניהם בקבוצת לאומי".

 

מנכ"ל בנק ערבי ישראלי, דני גיטר, שם דגש על יתרונות המיזוג עבור הלקוחות. "הלקוחות שלנו ימשיכו לקבל את אותו שירות אישי אליו הורגלו, באותם סניפים, מאותם עובדים מוכרים, ובאותם התנאים. יחד עם זאת, עם מיזוגו של בנק ערבי ישראלי אל תוך לאומי הם ייהנו מקפיצת מדרגה טכנולוגית משמעותית, שתאפשר להם ליהנות ממכלול רחב ואיכותי של שירותים דיגיטליים מתקדמים מבית לאומי. הלקוחות מקבלים מעתה בנק גדול, אוניברסלי ומוביל, אך בו בזמן הם נשארים עם אותה אווירה משפחתית ומוכרת".