האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies והסרתם לחץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

החל תהליך הפרידה מהשיקים מנייר: לאומי משיק את השיק הדיגיטלי

לראשונה בישראל, ניתן יהיה לכתוב שיקים ולהפקידם בחשבון באמצעות המובייל!

25.01.2016

 

לאומי ממשיך להוביל את המהפכה הדיגיטלית ומשיק שירות חדשני וייחודי במערכת הבנקאות בישראל: "שיק דיגיטלי" – שירות המאפשר לכתוב ולהפקיד שיקים דיגיטליים בחשבון הבנק באמצעות המובייל בלבד, ללא צורך בנייר. לאומי הינו הבנק הראשון בישראל להשיק שירות חדשני זה, והוא נמנה עם בנקים בודדים בעולם שהשיקו שירות דומה.
אז איך זה עובד? לאחר כניסה לשירות 'שיק דיגיטלי' באפליקציית לאומי, יתבקש הלקוח למלא את פרטי המוטב, הסכום לתשלום ותאריך הפירעון. אז המוטב (מקבל השיק) יקבל התראה כי שיק דיגיטלי ממתין להפקדה בחשבונו, כולל מועד הפירעון, כאשר כל שיידרש לצורך הפקדתו הוא בחירת מספר החשבון של המוטב. לבסוף, לכותב השיק תישלח תזכורת לאחר הפקדתו על ידי המוטב.


כמו כן, השירות מאפשר לכתוב סדרה של שיקים דיגיטליים לאותו מוטב (למשל 12 שיקים דיגטליים דחויים עבור שכר דירה או ועד בית), כאשר הלקוח צריך להזין את הפרטים הרלוונטיים פעם אחת בלבד.


חשוב לציין כי השיק הדיגיטלי אינו ניתן לזיוף או להסבה. בשלב זה, השירות זמין ללקוחות לאומי בלבד, והינו מוגבל לשיקים דיגטליים בסכום של עד 10,000 ₪. כתיבת השיק  הדיגיטלי אינה כרוכה בעלות, כאשר הפקדת השיק  הדיגיטלי על ידי המוטב כרוכה בעמלת פעולה בערוץ ישיר (1.65 ₪).


בשנים האחרונות כבש לאומי את זירת הבנקאות הדיגיטלית בישראל והוא היום הבנק המתקדם ביותר במערכת. זאת, תוך פיתוח שורה של מוצרים ושירותים פורצי דרך, המבוססים על טכנולוגיות מתקדמות. כיום, למעלה מ- 60% מלקוחות הבנק משתמשים בערוצים הדיגיטליים לצורך ביצוע פעולות בנקאיות, כאשר כ-52% מהפעולות הבנקאיות מתבצעות בערוצי הדיגיטל. "השיק הדיגיטלי" מצטרף לשורה ארוכה של שירותים דיגיטליים מתקדמים, שלאומי הינו הראשון לפתח במערכת הבנקאית, כדוגמת 'צלם-שלם', המאפשר תשלום חשבונות בסלולר ו 'מזומן בסלולר' המאפשר משיכת מזומן מכספומט ללא צורך בכרטיס אשראי, ועוד.


מלאומי נמסר: "אנו ממשיכים להוביל את הבנקאות הדיגיטלית המתקדמת בישראל וגאים להימנות עם הבנקים הראשונים בעולם אשר משיקים שירות מהפכני זה. השיק הדיגיטלי מתווסף לשורת מוצרים דיגיטליים מבית לאומי, שנועדו להקל על הלקוחות שלנו ומטרתם היא אחת - לייצר בנקאות יותר חדשנית, יותר אינטואיטיבית ויותר זולה עבור לקוחותינו".
השיק הדיגיטלי הינו פיתוח בלעדי של לאומי והוא רואה בו שיק לכל דבר. עד לקבלת הכרה בשיק הדיגיטלי ע"י בנק ישראל ומשרד המשפטים לא יחולו עליו דיני השטרות.