האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies ועל מדיניות הפרטיות המעודכנת יש ללחוץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

מגזין הטכנולוגיה CIO קבע: "לאומי אחד מ-100 הארגונים המובילים בעולם בתחום ה-IT הודות לפרויקט מחשוב בענן"

3.8.2016

 

דן ירושלמי, ראש חטיבת לאומי טכנולוגיות, שהגה והוביל את פרויקט הענן בלאומי: "אנו גאים לעמוד בשורה אחת עם חברות מהגדולות בעולם בתחום החדשנות הטכנולוגית. מדובר בתהליך ארוך ומורכב שבמסגרתו שדרגנו את כל מערך ה-IT בבנק, באמצעות טכנולוגיית הענן, בכדי להתאים עצמינו לאתגרי העידן החדש".

 

מגזין הטכנולוגיה האמריקאי CIO בחר בלאומי כאחד מ-100 הארגונים המובילים בעולם בתחום ה-IT לשנת 2016, וזאת הודות ליישום פרוייקט מחשוב בענן (Cloud Computing). מידי שנה מפרסם המגזין  את רשימת "CIO 100", שמוקירה ארגונים אשר הצליחו לייצר ערך עסקי ייחודי באמצעות שימוש בטכנולוגיה פורצת דרך. 


לאומי הוא הארגון הישראלי היחיד שהצליח להתברג השנה לרשימה היוקרתית, שכוללת חברות ענק כגון:
Accenture, AT&T, General Motors, HP, Hilton, Samsung, UBS, UNICEF, UPS, Verizon, Wells Fargo ועוד.


במהך חודש אוגוסט יתקיים בלוס אנג'לס טקס הענקת פרסים לחברות הזוכות, כאשר את לאומי ייצג ראש חטיבת לאומי טכנולוגיות, דן ירושלמי, אשר הגה והוביל את פרויקט הענן בלאומי.


פרויקט מחשוב בענן של לאומי הוא הראשון בתחומו בישראל ובין הראשונים במערכת הפיננסית בעולם. מדובר בטכנולוגיית מחשוב חדשנית המאפשרת לארגון לשמור את כל המידע העסקי על גבי שרתים מרוחקים, כאשר הגישה אל המידע מתבצעת דרך רשת האינטרנט. טכנולוגיית הענן מאפשרת חיסכון ניכר בהוצאות תשתית, הגדלת שטח האיחסון, רמת ביצועים גבוהה יותר, יכולת גיבוי מתקדמת יותר ורמת אבטחה מירבית.


מאז נכנס לתפקידו לפני כשלוש שנים, ביצע ירושלמי רפורמה מקיפה בפעילות ה-IT של הבנק, שניצב בשעתו בפני אתגרים משמעותיים שכללו הוצאות תשתית קבועות גבוהות, ריבוי פלטפורמות CRM ותהליכי פיתוח ארוכים. ירושלמי זיהה כי טכנולוגיית הענן טומנת בחובה הזדמנות לשיפור וייעול התשתיות, וזאת לצד קידום המטרות העסקיות והאסטרטגיה של הבנק.   


חטיבת לאומי טכנולוגיות גיבשה תוכנית רב-שנתית לצורך גיבוש ויישום פרויקט הענן, וזאת תוך שיתוף פעולה הדוק עם בנק ישראל. במהלך 2015 הטמיע לאומי מערכת CRM אחידה של ענקית התוכנה האמריקאית Salesforce בכל קווי העסקים של הבנק, אשר החליפה את המערכות הקיימות. המערכת החדשה חסכה לבנק כ-20% בעלויות התשתית השוטפות ובעלויות הפיתוח, ולצד זאת שיפרה תהליכים עסקיים והיטיבה משמעותית את הממשק מול הלקוחות.   

     
דן ירושלמי, ראש חטיבת לאומי טכנולוגיות, מסר בעקבות הזכייה: "אנו גאים לעמוד בשורה אחת עם חברות מהגדולות בעולם בתחום החדשנות הטכנולוגית. מדובר בתהליך ארוך ומורכב שבמסגרתו שדרגנו את כל מערך ה-IT בבנק, באמצעות טכנולוגיית הענן, בכדי להתאים עצמינו לאתגרי העידן החדש".


מגזין הטכנולוגיה CIO נוסד בארה"ב בשנת 1987 ומהווה כיום מקור מידע מקצועי ומוערך בקרב מנהלי מערכות מידע בכל העולם. המגזין סוקר חדשות ומגמות בתחום ה-IT ובוחר מידי שנה ארגונים בולטים בהצטיינותם.

קישור לרשימת הזוכים המלאה לשנת 2016:   http://www.cio.com/cio100/2016