האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies ועל מדיניות הפרטיות המעודכנת יש ללחוץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

בנק לאומי וענק הבנקאות הסיני 'בנק אוף צ'יינה' (Bank of China) חתמו על הסכם להעמדת אשראי לחברות ישראליות הפועלות בסין

בשורה משמחת עבור חברות ישראליות הפועלות בסין: ביום חמישי נחתם הסכם שיתוף פעולה בין בנק לאומי לבין 'בנק אוף צ'יינה' (Bank of China), אחד מארבעת הבנקים הגדולים בסין, אשר צפוי להקל משמעותית על חברות ישראליות לקבל מימון לפעילותן בסין.

במסגרת ההסכם, שנחתם במעמד יו"ר קבוצת לאומי, דוד ברודט, וסגן נשיא 'בנק אוף צ'יינה', גאו יינגשין (Gao Yingxin), חברות ישראליות הפועלות בסין יוכלו לקבל אשראי במטבע מקומי (יואן), כאשר האשראי יועמד לטובתן בשני אופנים עיקריים: ישירות על-ידי 'בנק אוף צ'יינה' ובערבות של בנק לאומי; או, באמצעות קו אשראי שיועמד במשותף על ידי שני הבנקים.


חשוב לציין כי עד היום, חברות זרות שפעלו בשוק הסיני התקשו לקבל אשראי מבנקים המקומיים, עניין שמאוד הקשה עליהן לחדור לשוק המקומי, או להגדיל בו את היקף עסקיהן. 


דוד ברודט, יו"ר קבוצת לאומי, ציין במעמד טקס החתימה: "ההסכם שנחתם היום הינו צעד משמעותי נוסף ביחסים של 'בנק אוף צ'יינה' ובנק לאומי; שני הבנקים מנהלים קשרי עבודה מזה שנים רבות, והקשרים הללו התהדקו בעקבות פתיחת הנציגות שלנו בשנגחאי לפני כחמש שנים. כעת, עם חתימת ההסכם, אני מאמין שהיחסים יעברו קפיצת מדרגה משמעותית".


"השוק הסיני עובר תהליכי שינוי מהותיים: הממשל הסיני גיבש והחל ביישומה של תכנית שנועדה לשנות את האוריינטציה של המשק הסיני, ממשק מבוסס-ייצוא למשק המבוסס על צריכה מקומית. שינוי הכיוון הזה מאפשר לחברות זרות, לרבות חברות ישראליות, לחדור לשוק הסיני ולשווק בו את מוצריהם. ואכן, אנו בלאומי רואים יותר ויותר חברות ישראליות שמבקשות להיכנס לשוק הסיני. בהקשר זה, ההסכם שחתמנו עם 'בנק אוף צ'יינה' הוא בשורה משמחת לכל אותן חברות, משום שהוא יקל עליהן להשיג מימון מקומי לפעילותן וצמיחתן".


גאו יינגשין (Gao Yingxin), סגן נשיא 'בנק אוף צ'יינה': "שיתוף הפעולה שנחתם היום עם בנק לאומי הינו נדב מבורך נוסף במערכת היחסים ארוכת השנים בין שני המוסדות. אנחנו שמחים לסייע לחברות ישראליות הפועלות בשוק הסיני, באמצעות ההסכם עם לאומי, ומצפים להמשיך ולהרחיב את שיתוף הפעולה עימם גם בהמשך".


נכון להיום לאומי הינו הבנק הישראלי היחיד המפעיל נציגות בנקאית בסין. הנציגות, אשר ממוקמת בשנגחאי ומנוהלת על ידי אייל שמעוני, מעניקה מטריית ליווי וסיוע לחברות ישראליות אשר פועלות או מעוניינות לפעול בשוק הסיני. מטרייה זו כוללת, בין היתר: סיוע בקבלת אשראי מקומי בסין, מימון פעילות סחר בינלאומית, מימון עסקאות פרוטוקול בין סין וישראל, מימון עסקאות מיזוגים ורכישות, ליווי חברות הייטק לצורך כניסתן ושילובן בשוק הסיני, ועוד.

 

 

**********

 

אודות Bank of China


'בנק אוף צ'יינה' הוא אחד מארבעת הבנקים הגדולים של סין. הבנק נוסד בשנת 1912 כדי להחליף את הבנק האימפריאלי של סין והוא כיום הבנק הוותיק ביותר הפועל בסין. הבנק, אשר פועל ב-51 מדינות ברחבי העולם, נחשב כיום למלווה השני בגודלו בסין, ולבנק בעל שווי השוק החמישי בגודלו בעולם. נכון לרבעון השלישי של 2017, סך נכסי 'בנק אוף צ'יינה' עמדו על כ -20 טריליון יואן (כ-3 טריליון דולר).