האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies ועל מדיניות הפרטיות המעודכנת יש ללחוץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

פרויקט המכסות הסולאריות של רשות החשמל יוצא לדרך

לאומי יעניק הלוואות בתנאים יחודיים להתקנת מערכות סולאריות לעסקים קטנים

בנק לאומי הודיע כי יעניק הלוואות בתנאים מיוחדים לעסקים קטנים המבקשים להתקין מערכות סולאריות על גגותיהם ולחסוך בעלויות חשמל. לפי הודעות שפורסמו על ידה, ובמסגרת מהלך ההסדרות שהיא מקדמת, הודיעה רשות החשמל  כי במהלך אוגוסט 2018 תוקצה מכסה להתקנת מתקנים סולאריים. זאת על רקע יעד שהציבה המדינה ל-10% תפוקת חשמל ירוקה עד 2020 (כיום עומדת התפוקה על כ- 3%). המכסה המוצעת היא למערכות של עד 100 קילוואט, כאשר לקוח שיזכה בה יקבל חוזה ל-25 שנים מול חברת החשמל עם תקבול קבוע של 45 אגורות לכל קוט"ש. כאמור, במסגרת מהלך ההסדרות שרשות החשמל מקדמת, היא תאפשר את הקמת המתקנים הסולאריים על גגות ביתיים קטנים, גגות תעשייתיים, גגות מבני ציבור, חניונים, פרגולות, מאגרי מי שתיה וקולחין ובריכות דגים.


המודל החדש עשוי להעניק תשואה גבוהה ללקוח (החזר השקעה לאחר כ-6 שנים בלבד), כאשר המכסה הראשונה שתוציא רשות החשמל תהיה בהיקף כולל של 250 מגהוואט.


דוד וקנין, ראש מערך עסקים קטנים בבנק לאומי: "על מנת לענות על צרכיהם של העסקים הקטנים המבקשים להצטרף למהפכת החשמל הירוק, וכרוח גבית ליוזמה החשובה הזו, החלטנו לצאת במהלך ייחודי, ולהעניק הלוואה ייעודית לנושא בתנאים מיוחדים. המימון מתאים למושבים, לקיבוצים, לחקלאים ולנותני שירות לחקלאות, ולכל עסק שיש לו גג פנוי. תהליך מימון המערכת בנוי בצורה נוחה הן לעסקים והן לחברות המתקינות. המימון יוענק ללקוחות שיעמדו בתנאים שקבע הבנק להלוואות אלה."

 

תנאי ההלוואה כוללים בין היתר:

  • פריסת תשלומים עד 12 שנים
  • ריבית אטרקטיבית
  • מימון עד 100% כאשר מדובר במערכת ראשונה

 

א. פרטים בנוגע לתהליך קבלת ההלוואה מופיעים בכתובת: https://www.leumi.co.il/Campaign/solar_energy_loan/43873/
ב. פרטים באשר לתהליך קבלת המכסה ניתן למצוא באתר רשות החשמל - https://pua.gov.il/Pages/default.aspx