האתר עושה שימוש ב-cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies ועל מדיניות הפרטיות המעודכנת יש ללחוץ כאן.

 הודעות לתקשורת 

 הודעות לתקשורת 

מהלך פורץ דרך במערכת הבנקאית בישראל- בנק ופינטק משלבים כוחות: לאומי וטריא פינטק חתמו על שת"פ אסטרטגי לפיתוח משותף של מערכת ליבה חדשנית למערך המשכנתאות של לאומי

הסינרגיה בין החדשנות, הטכנולוגית וה-DNA הייחודי של טריא פינטק ובין המובילות הדיגיטלית-טכנולוגית, השימוש הנרחב במודלים, הניסיון והידע של לאומי תוביל ליצירת מערך משכנתאות חדשני, גמיש ומותאם לצרכי הלקוח

10.3.2021

 

 

לאומי וטריא פינטק חברו יחד במהלך אסטרטגי לפיתוח והתאמת מערכת (ליבה) המשכנתאות של הבנק כחלק מפרויקט המודרניזציה של בנק לאומי. הסינרגיה בין החדשנות הטכנולוגית וה-DNA הייחודי של טריא פינטק, ובין המובילות הטכנולוגית, העוצמה, הניסיון והידע של לאומי, תוביל ליצירת מערך משכנתאות דיגיטלי, מתקדם, חדשני, גמיש ומותאם ללקוח. כל זאת תוך ראייה הוליסטית של צרכי הלקוח בשלבים שונים של חייו בקבלת החלטות פיננסיות בכל תחומי החיים.


למרות שהאשראי למשכנתאות הוא אחד התחומים המרכזיים ביותר של המערכת הבנקאית (יותר מ-30% אחוז מתיק האשראי של הבנקים מקורו במשכנתאות), הוא לרוב מתאפיין בסרבול רב. המערכת החדשה תשנה את אופן ההתנהלות בתחום המשכנתא ותאפשר ללקוח חוויה מתקדמת, הגונה ושקופה בכל שלבי התהליך, בזמן ובמקום שנוח ללקוח. למערכת יהיו יכולות הנחשבות לייחודיות בעולם הבנקאות לצורך קיצור הבירוקרטיה, תהליכי החיתום והאישורים השונים על מנת לתת מענה מדוייק ומהיר המותאם לצרכי הלקוחות.


המערכת שמפותחת תהיה זמינה לשימוש עבור לאומי ועבור טריא ישראל במדינת ישראל ותשמש את טריא פינטק עבור לקוחותיה בעולם.


לאומי, מהבנקים המובילים בישראל, נחשב לחלוץ בתחום החדשנות הבנקאית: כבר בשנת 2016 הפך לבנק הראשון בישראל שעשה שימוש בטכנולוגיית ענן, בשנת 2017 הקים את PEPPER, הבנק הדיגיטלי הראשון בישראל ולאחרונה השיק לראשונה במערכת הבנקאית "משכנתא טוטאל דיגיטל" ואפשרות לקבל ייעוץ ללקיחת משכנתא בזום. פיתוח המערכת יחד עם טריא תאפשר לבנק קפיצת מדרגה פורצת דרך בתחום המשכנתאות.


טריא הוקמה בשנת 2014 והפכה לחברת ה-P2P (הלוואות עמית לעמית) הגדולה בישראל. טריא מובילה את השוק באמצעות מערכת דיגיטלית להשקעות אלטרנטיביות, אשר ברובן מגובות בבטוחות נדל"ן ובין היתר העמידה משכנתאות בהיקף של כמיליארד ₪ לקהל הרחב. מאז הקמתה עברו בפלטפורמה של טריא מעל 4.5 מיליארד ₪. יתרת תיק האשראי המגובה בבטוחות נדל"ן של החברה עומד על מעל ל-2 מיליארד ₪.

 

טריא הוקמה ע"י אייל אלחיאני, ורדה לוסטהויז ואסף שלוש, וביססה את כוחה בעזרת סדרת פיתוחים טכנולוגיים ייחודיים. בין השאר פיתחה החברה אלגוריתם חכם שיוצר דירוג אשראי ווירטואלי, ומנבא את יכולת ההחזר של הלווה. 


בדצמבר 2020 דווח על הפיכתה הצפויה של טריא ישראל לחברה ציבורית וכניסתה לבורסה לניירות ערך במסגרת מיזוג לשלד הבורסאי לוזון נדל"ן, בבעלותו של איש העסקים עמוס לוזון.


חנן פרידמן, מנכ"ל לאומי: "מינוף האסטרטגיה הטכנולוגית-דיגיטלית של לאומי, שהוכיחה עצמה מאוד בשנה האחרונה, נעשה באמצעות שיתופי פעולה עם חברות הפינטק. זהו המפתח לעולם של בנקאות המחר, המקבל משנה תוקף עם כניסתה הקרובה של רפורמת הבנקאות הפתוחה, אותה אנו רואים כהזדמנות. לאומי מתכוון להוביל את שיתופי הפעולה ולהיות הבנק של הפינטקים וזאת כדי להביא ערך חדשני ושירותי ללקוחות כל הבנקים. שיתוף הפעולה עם טריא יחזק את המיקוד העסקי שלנו בתחום המשכנתאות ויאפשר לנו קפיצת מדרגה נוספת בהשקה מהירה של מוצרים פורצי דרך."
חיים שקולניק, ראש חטיבת לאומי טכנולוגיות: " לאומי נמצא בתהליך התחדשות טכנולוגית הכולל בניית ארכיטקטורה טכנולוגית שמאפשרת קפיצה לעתיד. במסגרת זו אנו ממנפים שיתופי פעולה טכנולוגיים עם פינטקים ומאפשרים להם להתחבר למערכות הבנק במסגרת הבנקאות הפתוחה ומעבר לה. שיתוף הפעולה הייחודי עם טריא יביא לפיתוח מערכת משכנתאות מודרנית שתאפשר מענה מהיר ומגוון לצרכי הלקוח."


מנכ"ל טריא ישראל, שחף ארליך: "אני מברך על העסקה החשובה עם בנק לאומי. העסקה משקפת את עולם הבנקאות החדש. טריא תפתח יחד עם בנק לאומי את חוד החנית של הטכנולוגיה על מנת לשפר את חווית הלקוח, ולעצב את שוק המשכנתאות מחדש."


אסף שלוש, מייסד ומנכ"ל טריא פינטק: "אנחנו גאים להוביל מהלך ראשון מסוגו בין חברת פינטק לבנק מוביל. לראשונה בישראל, חברת פינטק עם פלטפורמה טכנולוגית פיננסית מוכחת וניסיון בינלאומי רחב, חוברת לבנק ישראלי המוביל מודרניזציה משמעותית במודל של Fintech Partner אמיתי, לטובת פיתוח משותף של ליבה מרכזית. אנחנו מודים על האמון של בנק לאומי, המוביל תפיסה חדשנית של בנקאות דיגיטלית, בבחירה בטריא פינטק להובלת פיתוח מערכת הליבה המשכנתאית. אנחנו מאמינים שהתקשרות זו תהיה סנונית ראשונה לקראת שיתוף פעולה אסטרטגי המכוון למינוף ולצמיחה משותפת ויצירת ערך משמעותי ללקוחות בישראל."